KONST / Litografier / Färglitografi 16375373
nr 1637 5373
Oskar Bergman
(1879-1963), Sverige
Höstkust. Signerad, numrerad 105/260. Färglitografi, bildmått: 38x54 cm, yttermått inklusive ram: 53x68 cm
Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk målare och etsare.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 26 augusti 2024
kl 19:03:50
26/8 09:45:50
Oskar Bergman
Läs mer om Oskar Bergman